Dializy

  • Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
WAŻNE KOMUNIKATY:
Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.
Opublikowano: 05 wrzesień 2012 r.

Nasza misja-POLITYKA JAKOŚCI
"Czynić jak najwięcej dla zdrowia i życia pacjenta .... Zobacz nas

Pierwsza w Polsce! W 2000 roku Centrum Usług Medycznych "Dializa" sp. z o. o. była jedną z pierwszych, niepublicznych stacji dializ w Polsce utworzoną po reformie systemu ochrony zdrowia (1999). Stacja powstała w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim. Było to dla nas  duże wyzwanie!

Historia
W trakcie działalności  Centrum Usług Medycznych Dializa prowadziła łącznie cztery niepubliczne stacje dializ. Stację dializ w Kostrzynie nad Odrą utworzyliśmy od podstaw, stacja dializ w Miastku została przejęta w wyniku przetargu i braku możliwości finansowych poprzedniego właściciela.  Kołobrzeg był miastem, w którym w wyniku przetargu przejeliśmy zniszczoną i zaniedbaną stacje dializ w szpitalu regionalnym. Po trwającym około rok remoncie (bez przerywania świadczenia usług pacjentom dializowanym) oddano do użytkowania piękną, nowoczesną, całkowicie zmodernizowaną, wyposażoną w najnowszy sprzęt stację dializ wraz z poradnią nefrologiczną. W roku 2007  rozpoczęliśmy budowę nowego ośrodka w Szczecinku (woj. zachodniopomorskie). Po dwóch latach budowy oddano do użytku 16-stanowiskową, nowoczesną stację dializ i poradnię nefrologiczną, a po kolejnym roku uruchomiono oddział nefrologiczno-internistyczny oraz rozszerzono metody dializy o dializę otrzewnową.

Rozwój
Od roku 2010 Centrum Usług Medycznych Dializa sp. z o.o. przeniosła siedzibę do Szczecinka. Po restrukturyzacji i sprzedaży dwóch jednostek, obecnie prowadzimy Regionalne Centrum Nefrologii (RCN) w Szczecinku, skupiamy się  na kompleksowej opiece nad pacjentami z przewlekłą chorobą nerek. RCN udziela świadczeń zachowawczych w poradni nefrologicznej, leczniczych i diagnostycznych w stacji dializ (hemodializa i dializa otrzewnowa, hemodiafiltracja, techniki ciągłe, dializa ostra) i oddziale nefrologiczno-internistycznym. Centrum Nefrologii prowadzi również diagnostykę ultrasonograficzną (USG) w chorobach nerek oraz przyjmuje chorych celem wytworzenia dostępu naczyniowego do hemodializ: przetoka tętniczo-żylna,  z naczyń własnych i protez oraz cewniki ostre i permanentne.

Schemat organizacyjny-kliknij

 

 


Zobacz jak pracujemy
       
 
 

Cookies