Dializy

  • Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
WAŻNE KOMUNIKATY:
Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.   Informujemy, że otworzyliśmy Poradnię nefrologiczną w Bytowie! (tylko wizyty odpłatne, brak umowy z NFZ). Rejestracja pod nr tel. 59 822 31 11.
Opublikowano: 05 wrzesień 2012 r.
Świadoma Zgoda – Szanowni Państwo prosimy o zapoznanie się z opisami procedur/zabiegów wymagających w Naszej Jednostce wyrażenia Świadomej Zgody na zabieg/ procedurę.
Taki dokument otrzymacie Państwo również na miejscu, jednak ze względu na fakt zgłaszania się niekiedy w dniu zabiegu/procedury korzystnym dla obu stron będzie możliwość przeanalizowania i zadania pytań wcześniej. 
 
 
Materiały zamieszczone na www.dializa.eu są objęte prawami autorskimi.
 

Oferujemy 18 łóżek, Świadczeń udzielają lekarze specjaliści, zespół pielęgniarski. Oddział zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób nerek, dróg moczowych, uszkodzeniem nerek w przebiegu innych chorób, a także leczeniem nadciśnienia tętniczego i przygotowaniem do leczenia nerkozastępczego oraz wytworzeniem dostępu naczyniowego. Pacjent ma zapewnione kompleksowe leczenie zarówno w ramach umowy z NFZ  jak i poza nią zgodnie z obowiązującym cennikiem usług RCN.

CUKRZYCA
Dużą część naszych pacjentów stanowią chorzy z cukrzycą, zarówno I jak i II typu. Cukrzyca jest chorobą bardzo powszechną, uznaną za chorobę cywilizacyjną i jest przyczyną takich chorób jak niewydolność nerek, miażdżyca, zmiany niedokrwienne kończyn dolnych  i górnych, uszkodzenia naczyń krwionośnych oka. Około 30% pacjentów dializowanych na świecie to chorzy z cukrzycą. Dlatego bardzo ważne jest by każdy pacjent z cukrzycą w krótkim czasie od rozpoznania choroby został skierowany do poradni nefrologicznej.

NADCIŚNIENIE
Jest jednym z pierwszych objawów uszkodzenia nerek. Długotrwałe i nieleczone przyspiesza tempo narastania choroby przewlekłej nerek. Im później rozpoznane tym większe spustoszenie czyni w nerkach. Norma ciśnienia to 129/79 mmHg. Ważne jest by pomiary ciśnienia wykonywać okresowo nawet u bardzo młodych osób, szczególnie w trakcie badań pracowniczych  i okresowych kontroli u lekarza rodzinnego. Ciśnienie przekraczające normę powinno być zdiagnozowane. Podstawowymi badaniami dalszej diagnostyki jest badanie ogólne moczu oraz poziom mocznika i kreatyniny w surowicy krwi.

OTYŁOŚĆ
Jest przyczyną wielu chorób: cukrzycy, nadciśnienia, chorób nerek, miażdżycy.


Zobacz jak pracujemy
       
 
 

Cookies